Współczesne metody leczenia operacyjnego dyskopatii opierają się głównie na technikach mało-inwazyjnych:

Mikrodiscectomia
Nucleoplastyka
Techniki endoskopowe
Każda z nich ma swoje zalety jak i wady. Niezależnie od tego co Pacjent sobie życzy- dobór odopowiedniej metody zależy od stopnia zaawansowania choroby, możliwości skutecznego usunięcia wypukliny dyskowej jak i kwalifikacji samego chirurga.

Przeglądając internet znajdujemy ogrom informacji medycznych, głównie o charakterze marketingowym, w których wszystko jest proste, łatwe i małoinwazyjne.
Każdy Pacjent i jego choroba muszą być rozpatrywane indywidualnie, sposób leczenia także. Zdarza się w naszej praktyce, że w trakcie zabiegu dość często dochodzi do zmiany sposobu operacji a wszystko po to, aby wynik leczenia był najlepszy. Dlatego namawiam Państwa do przygotowania się do wizyty w gabinecie. Ułatwi to wzajemne zrozumienie i pozwoli szczerze porozmawiać o nadziejach, oczekiwaniach i możliwości naszej pomocy.

Proszę przynieść całą dotychczasową dokumentację radilogiczną w postaci klisz lub krążków CD/DVD, opisy tych badań, karty wypisowe ze szpitali. W trakcie wizyty każdy Pacjent będzie zbadany i wysłuchany, porozmawiamy także o proponowanych metodach operacyjnych.

dr n. med. Sławomir Skrzyński
specjalista neurochirurg