Poradnia rehabilitacji neurologicznej opiera swoje działanie rehabilitacyjne na specjalistycznych metodach pracy, pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z zakresu fizjoterapii i terapii zajęciowej. Gwarancją najwyższej, jakości i skuteczności naszych usług jest wykorzystanie w terapii uznanych na całym świecie metod fizjoterapeutycznych tj. Bobath i PNF oraz terapii ręki Saebo .

Łącząc nowoczesne metody reedukacji nerwowo-mięśniowej z innowacyjną terapią ręki Saebo umożliwiamy naszym pacjentom szybkie podnoszenie sprawności fizycznej oraz jakości życia w trakcie walki z chorobą ( np. udar mózgu).

 

 

Funkcjonalna terapia PNF i Bobath

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjenta, Przychodna Lekarzy Wojskowych proponuje Państwu kompleksową ofertę rehabilitacji neurologicznej. Jest ona odpowiedzią na zapotrzebowanie osób chorych i ich rodzin na specjalistyczną pomoc z zakresu fizjoterapii neurologicznej. Nasza usługa obejmuje zarówno terapię jak i konsultacje z pacjentem na każdym etapie procesu zdrowienia.

Posiadając bogate doświadczenie oraz międzynarodowe dyplomy i certyfikaty z prestiżowych oddziałów neurologicznych w Polsce i USA, oferujemy Państwu usługi o najwyższej jakości i skuteczności umacniając tym samym naszą pozycję jako lidera w tej branży.

W prowadzonej rehabilitacji wykorzystujemy metodę Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) i Bobath, są to uznane (stosowane w czołowych klinikach) w świecie metody fizjoterapeutyczne, których celem jest przywrócenie pacjentowi dotkniętemu chorobą neurologiczną, w jak najkrótszym czasie utraconej sprawności ruchowej całego organizmu.

Mając na uwadze potrzebę uzyskania jak najszybszych postępów w pracy nad powrotem utraconych funkcji, proponujemy Państwu  możliwość połączenia terapii funkcjonalnej PNF i Bobath    z      SAEBO – innowacyjną terapią kończyny górnej.

Dodatkowe informacje: www.habilis.pl

Terapia ręki SAEBO

Przychodnia Lekarzy Wojskowych jako jedna z pierwszych w Polsce, we współpracy z firmą rehabilitacyjnąHabilis, pragnie zaoferować Państwu innowacyjną i uznaną na świecie terapię SAEBO.

W 2008 roku, amerykański Therapy Times przyznał produktom Saebo tytuł “Most Valuable Product” (najbardziej wartościowego produktu terapeutycznego). Ortezy Saebo są używane jako opcja terapii w ponad 1 000 klinikach i szpitalach Stanów Zjednoczonych włączając 22 z 25 najlepszych szpitali neurologicznych według U.S. News & World Report.

Metoda ta skierowana jest do pacjentów z niedowładem kończyny górnej. Dzięki udziałowi w programie dynamicznej terapii ręki stwarzamy chorym szansę na ponowne chwytanie i używanie kończyny górnej nawet po długim czasie od zachorowania. Rewelacyjne efekty stosowania  SaeboFlex i SaeboReach udowodnione przez naszych partnerów ze Stanów Zjednoczonych przekonały nas do umożliwienia Państwu rehabilitacji tą unikalną formą dynamicznej ortezy. Mechaniczna konstrukcja urządzenia wspierając niedowładny nadgarstek, dłoń oraz palce, umożliwia samodzielne chwytanie i puszczanie przedmiotu. Zastosowanie takiego programu rehabilitacji po przebytym udarze, dzięki powtarzalności i ukierunkowaniu wykonywanych ćwiczeń, pozwala na ponowne przywrócenie utraconej zdolności ruchowej dłoni, zwiększając tym samy szansę na odzyskanie przez kończynę górną sprawności, jednocześnie zmniejszając istniejący niedowład.

 

Oryginalna konstrukcja ortezy zapewnia prawidłowe ustawienie nadgarstka i wspomaga wyprost palców, co często stanowi największy problem dla pacjentów m. in. po przebytym udarze. Dodatkowo SaeboReach wspomaga wyprost łokcia wpływając na lepsze i łatwiejsze chwytanie przedmiotów.

Rozumiejąc potrzebę uzyskania jak najszybszych postępów w pracy nad powrotem utraconych funkcji przez kończynę górną, pragniemy zaproponować Państwu możliwość połączeniu terapii SAEBO z indywidualną terapia funkcjonalną PNF i Bobath.

 

Dodatkowe informacje: www.habilis.pl